Krupówki 


Krupówki są najbardziej reprezentacyjną ulicą Zakopanego. To na niej urzęduje osławiony Biały Miś i mieszczą się zarówno ośrodki religijne, jak i kulturalne.

Krupówki w Zakopanem są centrum życia miasta i ulicą, przy której znajduje się najwięcej restauracji, sklepów, a także miejsc, które oferują noclegi, w tym hostele, apartamenty i ośrodki wypoczynkowe. Jest to zdecydowanie jedno z tych miejsc, którego odwiedzenia podczas wakacji trudno uniknąć. Najlepsze knajpki, w których obsługa kelnerska jest ubrana w regionalne stroje, a wieczorami przygrywają kapele góralskie, są właśnie tutaj.  

Krupówki
Krupówki (2)

Sława Krupówek bierze się nie tylko z dużej ilości przebywających tam turystów, ale również z jej lokalizacji. Ulica ta prowadzi prosto na targ, na którym można kupić różne mniej lub bardziej regionalne pamiątki oraz tradycyjne wyroby. Po przedostaniu się przez stoiska oraz oparciu się kuszącym zapachom, które unoszą się ze stanowisk z gorącymi oscypkami z żurawiną, dociera się na dolną przystań kolejki prowadzącej na Gubałówkę. Ze wzniesienia roztaczają się przepiękne widoki na panoramę Zakopanego oraz na górskie szczyty i “Śpiącego Rycerza”.

© Copyright 2017 - Kopiowanie bez zgody autora zabronione