Morskie Oko


Morskie Oko jest jedny z najbardziej znanych i zachwycających swoim widokiem jezior w Polsce.  Jest to obowiązkowy punkt do zobaczenia podczas każdych wakacji, co roku przyciąga masę turystów i spacerowiczów.

Do największego jeziora w Tatrach prowadzi prosta, ale malownicza droga. Początek 8-kilometrowej asfaltowej drogi do jeziora znajduje się w miejscowości Polanica, położonej w odległości ok 25 kilometrów od Zakopanego. Osnute legendą Morskie Oko było stałą inspiracją dla ludzi ze świata kultury, w tym głównie poetów, którzy określali je między innymi mianem diamentu w pierścieniu.


Morskie Oko


Morskie Oko (2)

Morskie Oko swoją wyjątkowość zawdzięcza przede wszystkim położeniu. Jezioro otoczone jest szczytami Tatr Wysokich. Dodatkowo, jezioro w ciągu roku przybiera niesamowite kolory i jest stałym miejscem zamieszkania pstrągów. Nad jeziorem usytuowane jest najstarsze schronisko w górach, które oferuje noclegi oraz smaczne wyżywienie. Schronisko jest dobrą bazą wypadową, ponieważ od schroniska odchodzi m. in. szlak wokół jeziora, szlak na Rysy, nad Czarny Staw pod Rysami oraz do Doliny Pięciu Stawów Polskich.  

© Copyright 2017 - Kopiowanie bez zgody autora zabronione